Windows 8 Ve Özellikleri

 

Bilgisayar kullanıcılarının son gözdesi olan Windows 8, içinde barındırılan onlarca farklı özellik ile kullanıcılarına geliyor. Hem başlangıç ekranının değişmesi, hem de farklı uygulamalara tek tıkla gidebilmenizi sağlayan teknolojik ekran, işletim sistemimizin en önemli özellikleri denilebilir. Microsoft geçiş aşaması olarak gösterdiği Windows7'den sonra, dokunmatik panellere yönelik olarak geliştirme göstereceğini zaten belirtmişti. Ve artık Windows hem normal PC'ler de kolaylıkla kullanılabilirken, hem All In One olarak tanımlanan akıllı PC'lerde de kolaylıkla kullanılabiliyor. Aslında o kadar kullanışlı bir işletim sistemi ki, akıılı telefon ve tabletlerde de, sanki akıllı cihazlara özel yapılmış gibi
kullanılabiliyor.
 
Windows 8 Özellikleri:
  • Bilgisayarınızın açılma ve kapanma hızları yarı yarıya iyileştirildi.
  • Programlar, uygulamalar, oyunlar, müzikler, videolar ve daha fazlası eskisine nazaran daha kısa sürede kullanıcının hizmetine sunuluyor.
  • Format atma süresi 40 dakikalardan 10-15 dk arasına çekilerek, önemli bir iyileştirme sağlandı.
  • Bütün menüler, kişiselleştirebilmesi için kulanıcıya bırakıldı.
  • Başlangıç menüsü, özellikle dokunmatik ekranlara yönelik olarak tamamen yenilendi. Bu menü tamamen kullanıcı tarafında kişiselleştirilebilir.Bu menüde haberler, videolar, msn ve Skype kişileri, fotoğraflar, sizin istediğiniz programlar, E-Posta'larınız ve daha fazlası görüntülenebilir ve tek tıkla ulaşılabilir hale getirildi.
  • Bilgisayarı kapatmak, uyku moduna almak vs. eskisi kadar kolay değilken daha eğlenceli hale getirildi.
  • Kendi içerisinde oynatıcı, görüntüleyici ve tarayıcı bulunmaktadır.
  • Ekran genişliği köşelere yerleştirilen gizli alanlar ile sanal olarak genişletildi ve daha fonksiyonel bir kullanım sağlandı.
 
Tüm bu sayılanlar ve daha fazlası Windows 8 işletim sisteminde mevcuttur. Geçiişte oldukça kolaylaştırılmıştır. Eski orjinal Windows kullanıcıları 79 TL karşılığında Windows 8 iişletim sistemine geçebilirken, son 2 ay içinde Windows 7 satın alan kullanıcılar 29 TL karşılığında Windows 8'e geçebilecekler.

Ali SOYSAL Tarafından İncelenmiştir. İncelemeyi 4828 Kullanıcı Okumuştur.

Diğer Haberler