Google Chrome 23 Yayınlandı

Efsane tarayıcı Google Chrome kendini geliştirmeye ve rakipleri ile arasında ki farkı açmaya devam ediyor. Her yeni kararlı sürümde, güvenlik ve hız adına oldukça önemli adımlar atan Google yeni sürümüyle beraberinde getirdiği özellikler ile iddialı olduğunu tekrar gösteriyor. Peki Google Chrome 23 sürümünde yapılan yenilikler neler? Hız konusunda neler yapıldı? Güvenlik güncellemeleri olumlumu? Bu gelişmelere kısaca gözatalım.

Öncelikle kullanıcılar açısından en önemli konuya değinelim. Google Chrome son kararlı sürüm olan 23 ile bir önceki kararlı sürüm olan 22'ye göre %9 oranında daha hızlanmış durumda. Yani web sayfalarını yaklaşık %10 oranında daha hızlı açabilecekler.

Güvenlik açısından ise ekstra 12 özellik tarayıcımıza entegre edilmiş durumda. Bu özellikler, hem ziyaret edilen web sitelerinin kontrolü ve zararlı içerik barındırıp barındırmadığının tespiti, hem de kullanıcıya göre kişiselleştirilebilen güvenlik önlemleri. Kullanıcı istemesi durumunda asla iz bırakmıyor ve yaptığı işlemlerden kendisinden başkasının haberi olmuyor. Tarayıcımızın en önemli güncelleme özelliği olan bu özellik DNT olarak tanımlanan 'Do Not Track' özelliği.

Bu gelişmelerin yanı sıra yine güvenlik açısından bakıldığında 14 güvenlik açığı tamamen sorun olmaktan çıkarıldı.

 

Google Chrome 23 İndir

Ali SOYSAL Tarafından İncelenmiştir. İncelemeyi 4460 Kullanıcı Okumuştur.

Diğer Haberler